Kalla

J SE VCH RLD N RLD F LD Startklass Conover's Brilliant Amber

född 2018-01-25 

 https://hundar.skk.se/hunddata/Hund.aspx?hundid=3272275

Tävlingsresultat

Resultatlista: Jaktprov

Datum

Typ av prov

Domarens bedömning

2019-08-24

B-prov Nybörjarklass

1:a-pris, domare Asbjörn Kristiansen

 

Resultatlista: Viltspår 

Datum

Typ av prov

Domarens bedömning

2019-04-22

Godkänt anlagsprov

Bra tempo, grym i vinklarna /Domare Yvonne Sundberg

2019-07-02 

1 ÖKL

Domare Yvonne Sundberg

2019-07-08 

 1 ÖKL 

Domare Yvonne Sundberg

2019-07-11

1 ÖKL

Domare Desirée Högman

Resultatlista: Lydnad

Datum

Klubb / Arrangör

Klass

Poäng 

Domare

2019-12-29

Gävle BK

Startklass

173 p Uppflytt

Catarina Axenvik

2019-12-29

Gävle BK

Startklass

147 p Godkänd

Mats Axenvik

2020-02-16

Gävle BK

Startklass

145,5 p Godkänd

Göran Svensson

2020-02-16

Gävle BK

Startklass

167 p Uppflytt

Ulla Altskog

2020-02-23

Gävle BK

Startklass

167 p Uppflytt

Ulla Altskog

2020-02-23

Gävle BK

Startklass

157,5p Godkänd

Birgitta Hagelin

Resultatlista: Rallylydnad 

Datum

Klubb / Arrangör

Klass

Poäng 

Domare

2019-04-06

Gagnef-Floda BK

NB

74p (k)

Helena Braathen Johansson

2019-04-06

Gagnef-Floda BK

NB

67p

Susanne Klug

2019-02-18

Gagnef-Floda BK

NB

89p (k)

Pernilla Pöykiöniemi

2019-02-18

Gagnef-Floda BK

NB

64p

Katrin Thors

2019-01-11

Gagnef-Floda BK

NB

81p (k)

Lena Svelander

2019-01-11

Gagnef-Floda BK

NB

50p

Lena Svelander

2019-04-07

Gagnef-Floda BK

FK

57p

Helena B-J

2019-04-07

Gagnef-Floda BK

FK

68p

Susanne Klungs

2019-04-07

Gagnef Floda BK

FK

Disk

Helena B-J

2019-11-02

Gävle BK

FK

91p (k)

Carina Hedman

2019-11-30

Gävle BK

FK

75p(k)

Carina Hedman

2019-12-01

Gävle BK

FK

89p (k)

Carina Hedman

2020-01-26

Gävle BK

A

87p (k)

Carina Hedman

2020-01-26

Gävle BK

A

71p

Elin Nordström

2020-03-06

Njurunda BK

A

93p (k)

Lena Svelander

2020-03-06

Njurunda BK

A

24p

Emma Sjödin

2020-03-

Väsby BK

A

Disk

Lotta Carlberg

2020-03-

Väsby BK

A

34p

E Sterner Martos

Stamtavla Conover's Brilliant Amber

Conover's Brilliant Amber J
Flatcoat-Arwen's Frost
NO JCH
Polar Circus Ronaldo
SE VCH
Il Sano's Fat Boy
Polar Circus Heather
Flatcoat-Arwen's Ranja Dark Devotion Overnight Obsession
Björshults Transfigure
J
Conover's Castle Treasure
C.I.E. SE U(U)CH NO UCH EUW-15 & WW-17 FI V-12-15 GB SH CH NO V-15-16 SE V-13-14-15-16
Castlerock Simply Magic
GB SHCH
Calzeat Causa Commotion
GB SHCH
Castlerock Magic Moment
Conover's Xtra Flow Rondix Yalu Of Staverton
Conover's Xtremly Xellent

Fotoalbum

58003930_925927127793268_957356950536847360_n
53041414_2264136190342889_5206792555202609152_n
57548450_373123426747012_3825621430330982400_n
kalla14
kalla13
kalla12